1JKY - Vrcholy II


  • 03.03.2019
  • Kategorie: JUNIORKY
  • Tag: František Votruba

Vidím, že k mé příspěvkové aktivitě na BLOGu se zatím žádný další respondent mající přístup do systému nepřidal, a tak si dovolím přiblížit i další letos parádně rozehranou soutěž - první ligu juniorek, kde se pomalu schyluje k dalšímu historickému milníku Hlincovky.

Musím se tak logicky vrátit k minulému ultra víkendu, představujícímu souběh tří soutěží, který byl umocněn strategií Chodova vsadit vše na jednu kartu a odehrát odvetu s klíčovým soupeřem na jeden zátah na jeho půdě (dva zápasy v sobotu a dva v neděli). Tento vysoký poker (možná to ze strany Chodova byla nutnost, těžko říct) Radim s grácií mušketýra přijal a tak před „supr čupr“ víkendem poletovaly ve vzduchu, alespoň pro mne, dva otazníky.

  1. Dožije se Hušík pondělí?
  2. Přetlačíme Chodov v bitvě o první místo v 1-JKY-I?

Viděl jsem ke své smůle pouze první sobotní zápas a zbytek neděle tak prožil ve stresu, že obě odpovědi na mé otázky budou bohužel negativní.

Chodov na nás vlétl ve velkém stylu. Fantastická nahrávačka nás trhala na kusy, blok srovnaný, pole bez chyby a nepříjemné podání cílené do našich slabších míst. Tento uragán nás zcela smetl v  prvním setu, ve druhém jsme se již udrželi na hřišti a ve třetím se dá prohlásit, že jsme mu statečně vzdorovali, nakonec ale jednoznačná prohra 0:3.

Co se přihodilo v sobotu večer a v neděli pokládám vzhledem k prvnímu zápasu za malý zázrak. Dvě výhry za tři a jednu za dva body mi bude muset ještě někdo vysvětlit. J Neuvěřitelné!

Každopádně se z dobré výchozí pozice stala pro barážové „předkolo“ ještě lepší. Neklopýtneme-li v posledním kole doma s Kralupami, půjdeme v kvalifikaci o baráž jako vítěz 1-JKY-I na druhého z 1-JKY-II, s největší pravděpodobností to bude Nové Veselí. Další kvalifikační dvojice pohledem do křišťálové koule utvoří Střešovice-Valašské Meziříčí a Zlín-Chodov.

Vítězové těchto dvojutkání postoupí do baráže. Tam na ně budou čekat poslední dva týmy extraligy, kde zbývá odehrát ještě jedno turnajové kolo. Dle mých skromných propočtů je již jasným účastníkem baráže poslední Prostějov, o druhé „volné“ barážové místo se porve Španielka s Madetou. Před závěrečnými boji, které určí konečné pořadí na 9.-12. místě teče do bot více Madetě, situace je následující:

  1. Přerov 12 bodů
  2. Španielka 7
  3. Madeta 5
  4. Prostějov 2

Tito účastníci sehrají mezi sebou v pořadí již třetí turnaj, jeho vítěz bere 4 body, poslední 1 bod. V případě Přerova se jedná o formalitu, jeho devátou příčku již nikdo neohrozí, v případě Prostějova též, baráži se tak jako tak nevyhne, nemůže skončit lépe než jedenáctý.

Aby se Madeta vyhnula baráži, musí splnit tyto nelehké podmínky:

- nesmí skončit v posledním turnaji hůře než druhá

- musí skončit o dvě příčky výše než Španielka

 

Můj tip na účastníky extraligové baráže: k jistému Prostějovu přibude za extraligu Madeta, za prvoligové se zúčastní Střešovice, věřím že i Hlincovka a jako největší loterii tipuji Chodov, který bude mít postup nejtěžší.