1Z – Bílá Hora


  • 22.10.2019
  • Kategorie: ZENY - A
  • Tag: František Votruba

Stejně jako Plzeň i Španielka omladila. Řekl bych, že oproti zápasům minulým zlepšila organizaci hry a působí kompaktněji. Ačkoli z jejích řad nikdo nevyčníval (vzrůstem ani výkonem), přichystala nám dvě drtivé porážky. Ze tří sobotních setů, které jsem bohužel viděl na vlastní oči, snesl nějaké měřítko pouze ten třetí, přesněji jeho první polovina. Při vzpomínce na loňský neúspěch tamtéž se nabízí v podstatě identické hodnocení, jen s korekcí „nejhorší výkon sezóny“ na „nejhorší výkon vůbec“. 

Zkrátka to trochu cinklo a ocitli jsme se na samém dně tabulky. Nutno podotknout, že po právu. Ano, máme problémy, aktuálně téměř na všech postech a se všemi činnostmi. S tím prvním toho asi mnoho nenaděláme, s tím druhým můžeme pohnout hodně a prakticky hned. Na tréninku třeba vylepšením příjmu coby stěžejní činnosti (k čemu je mi bombarďák, když ho nedokážu kvalitně obsloužit?) a v zápase koncentrací a nasazením. Určitě je jednodušší kritizovat a popisovat nedostatky nežli najít cestu k jejich eliminaci, ale vězte, že má-li dojít ke změně ve smyslu posunu vpřed, musí se nejprve odehrát v našich hlavách. Existují-li překážky, které nám v tom pozitivním naladění brání, řešme je, jinak se z místa nehneme. Já půjdu příkladem, letos ani vloni jsem svou přítomností štěstí nepřinesl, a tak slavnostně prohlašuji, že příště se Řepům obloukem vyhnu. Pevně doufám, že svůj slib budu moci dodržet už příští rok.

 
Ano, máme problémy, lehce pozměněnými slovy klasika „kdo z nás je nemá…“, nicméně jsou to pouze problémy sportovní, takže to zase takové drama není. Příležitost oklepat se a užít si zápas ( tak jako Španielka o víkendu s námi) budeme mít už prvního listopadu, kdy k nám zavítá Madeta. Jako bych v dálce slyšel nesmělé hlásky: Poooperem se ooo bodíky. Třeba jako v pondělí Ostrava v EX-M? Viděli jste tu jejich čirou radost? Tak přesně proto se ten volejbal hraje.