1Z – HHHH alias fórejč


  • 16.12.2019
  • Kategorie: ZENY - A
  • Tag: František Votruba

Hlincovka, Hronov, Hradec Králové a Havlíčkův Brod. Doplňte k nim Nusle a Řepy a máte skupinu 1Z-II – skupinu o 6.-12.místo. V posledním dvojkole se o „4H“ skupinu postaralo Královo Pole, v první lize jednoznačně nejmocnější klub, který nepřipustil v přímém postupovém souboji s Hronovem žádnou diskusi. Též Žižkovu nelze upřít zásluhy, neboť dole udržel Hradec Králové.

S poslední troškou do mlýna přispěchala Hlincovka sama. Bez Míši jsme v sobotu předvedli zatím nejhorší volejbal za celou naší prvoligovou existenci. „Zatím“ píšu záměrně, neboť podobně jsem letos již smýšlel po Bílé Hoře v Řepích. Chybně jsem vyhodnotil, že hůře už hrát nemůžeme a nyní, poučen, si nechávám prostor pro náš případný další herní pokles. Důležité je neopakovat stejné chyby 😊. V sobotu jsme uhráli jeden set. Turbovíkend holky zakončily v neděli ziskem bodu s juniorskou repre. V celkovém součtu tak k záchraně na první pokus stačilo uhrát v základní skupině o 4 body více, převedeno do reality například o jednu výhru se Španielkou navíc plus jedna těsná prohra 2:3 s Nuslemi nebo neprohrát druhý zápas v Plzni. To vážně nebylo daleko, že? Je to pryč, vloni to o fous vyšlo, letos ne.

Letos máme družstvo mlaďoučké, a tak o herní výkyvy zkrátka nebyla a ani nebude nouze. Vybaveni touto schopností se po Novém roce vrhneme do bojů o záchranu. Přítomnost Hronova navíc smazala bodové rozdíly na chvostu nové tabulky. Začínáme tak v podstatě od nuly a pěkně zostra, ruletu roztočíme hned týden po novém roce 10. a 11. ledna, kdy jedeme do Havlíčkova Brodu, doma Brod hostíme již před jarními prázdninami, 7. a 8. února. Důležité budou pochopitelně všechny zápasy, nejen ty s Brodem.

Už se těším, jak se s nimi Hlincovka popasuje. Krásné Vánoce všem.