1Z – Hledá se Hušík


  • 08.02.2020
  • Kategorie: ZENY - A
  • Tag: František Votruba

Další 4 zápasy (v Hradci 2:3 a 3:1 a doma 2x 3:0 s Havlíčkovým Brodem) rozdělené týdnem volna přinesly do tabulky slušných osm bodů a co více, též zlepšený herní projev, minimálně v domácích zápasech jasně patrný.

Premiérově na Rudolfov zavítaly ženy z Havlbrodu. Návštěvu pojaly dalo by se říci až výletně, pouze v sedmi lidech, čímž vydatně podpořili naše odrážení se ode dna. Při páteční rozcvičce mne zaujaly pouze dvě hráčky, číslo 8 a 12. V zápase to pak obě potvrdily, v sobotu se ke svému výkonu přiblížila pouze smečařka.

Nebyla to v pátek premiéra jediná, další „dvatisícedvojka“ nastoupila za naše ženy v první lize-Tereza Běhounková. Tím se dostáváme k mému pochybení ohledně těchto hlášení. Neuhlídal jsem bohužel premiéru Kateřiny Osouchové (též ročník 2002), která se dostala na hřiště v Hradci a předtím ještě dříve, tuším v domácím zápase s Hronovem asi? To už je jedno, rozladěn ještě nedávno předváděnou mizérií (mrkněte, co o nás napsal soupeř: http://www.vkhronov.cz/2020/01/plny-pocet-bodu-z-venku.html) jsem tento důležitý milník zapomněl nahlásit. Takže holky, ať starty narůstají a Kačko promiň! 

Image result for hledá se nemo postavy

Páteční předzápasovou rozcvičku doprovázel zajímavý úkaz. Oba domácí trenéři pobíhali po palubovce s telefonem u ucha jako smyslů zbavení. Nejprve jsem myslel, že je rozhodila nízká návštěva a shánějí nějaký komparz do haly. Že by dnes přijela televize, přemítám téměř nahlas a instinktivně sahám do kapsy pro hřebínek – zajisté oxymóron že, jen bych se poškrábal. Posléze se ukázalo, že se v ČR pohřešují dvě osoby. Hlavní rozhodčí a jedno děvčátko. Nakonec vše dobře dopadlo a oba pohřešovaní se v průběhu zápasu dostavili. Rozhodčího ať vezme klidně čert, ale Hušíku, měli jsme o tebe strach a jsme rádi že jsi v pořádku.

S odstupem času se jedná o humorný příběh, ale na klidu nám to před utkáním rozhodně nepřidalo. Vše podstatné se stalo hned v úvodu zápasu. Během chvilky jsme vlastními chybami prohrávali 0:4. Poté přišel time, zklidnění a pravidelný přísun bodů. V průběhu setu jsme opětovně našli sebedůvěru a začalo to fungovat „samo“. 😊 Dařil se útok středem, dařilo se Kosíkovi z kůlu. Áďa, až na dvě výjimky, přestala pobíhat u sítě jako dítě bez domova, Míša byla v permanenci a Kosík vzadu už tolik neškodil. V odskočené koncovce přišel úsměv na rtech. Pak přišel Hušík. V pohodovém módu holky vydržely až do konce zápasu. V sobotu to bylo ještě jednodušší, Havlbrodské hodně lacino odevzdaly první set, k jistému chvilkovému vzepětí došlo kolem poloviny druhého setu, ale to stačit nemohlo, my drželi páteční mód, navíc se začalo dařit i Dance.

Příští týden můžeme navázat na zlepšený výkon a porozhlédnout se v Hronově po nějakých bodech. Kromě vylepšení si své vlastní pozice bychom tak mohli zdramatizovat boj o druhé postupové místo do play off. Jeho téměř jistým účastníkem je Hradec, kterému k definitivě chybí uhrát v posledních čtyřech zápasech tři body. Hronov má na třetí Nusle aktuálně náskok šesti bodů, a právě s tímto soupeřem se utká v Praze v posledním dvoukole.