1Z – Májové nadechnutí


  • 15.05.2020
  • Kategorie: ZENY - A
  • Tag: František Votruba

Alergici se mnou nejspíš nebudou souhlasit, ale květen, to je panečku měsíc. Plný osvobození, naděje, života a lásky, měsíc okořeněný trochou toho dočasného vítězství nad nějakým tím „faš“ či „pandem“ ismem. Pro ty mladší, ano, narážím na paralelu naší třičtvrtě stoleté historie s aktuálně rozvolňovací situací. Minimálně já to tak pocítil, když jsem doma odklopil olověná vrata protiatomového krytu (kutilská předělávka sklepu na brambory), pustil osazenstvo ven a rozhlédl se po okolí. Hodně nás přežilo, nemyslím v tom krytu, myslím v naší rodné vlasti.

Toliko úvodem a pojďme rychle k volejbalu, zaznamenal jsem hned tři nové události a všechny jsou pozitivní. Pozitivní je dnes zprofanované slovo, řekněme tedy, že jsou kladné.

Na Hlincovce začala nová sezóna, areál je v rámci možností plný hráček a trenérů. Byl jsem se podívat a viděl, že po pauze mají všichni chuť. Tak je to správné.

Po Aleně, Sebi, Makyně, Týně a Nikole (snad jsem na nikoho nezapomněl) máme historicky v A-týmu další hráčku, která potvrdila svoji reprodukční schopnost. Gratuluju ti, Evo, k Barborce, ať vám dělá v životě radost. Ostatní není důležité. Já bych se třeba na tvůj vrcholový návrat, intermezzo nebo pouze pokus o něj hodně těšil. Uvidíme, co život přinese.

Mega bomba závěrem. Jak jistě všichni víte, vloni reprezentace žen vyměnila trenéra. Zdeňka Pommera nahradil Řek Jannis Athanasopulos. A víte, že v květnu uveřejnil širší nominaci 24 hráček? A zaregistrovali jste, že před chvílí zapálený doutnák právě dohořívá? V širší nominaci je i jedna prvoligová hráčka. Jmenuje se Míša Brichtová.

Všimněte si, v jaké společnosti hráček se Míša nachází a v jaké společnosti klubů se tak nachází Hlincovka. Je to pro všechny obrovské vyznamenání.

http://www.cvf.cz/reprezentace/systemove-clanky/reprezentace-zeny-tym-709.html

Míša jako letos jediná prvoligová patří v nominaci spolu s mladými puškami z Krpole Digrínovou (2000), Grabovskou (2002, Pavlíkovou (2001) a prostějovskou Dvořáčkovou (2000) k nejmladším. Mimo kategorii je Orvošová (2001), ta je coby megatalent už téměř zkušená reprezentantka. Konkurence na účku je v repre pochopitelně obrovská, kromě Orvošové a Patočkové je v nominaci i Kopi, naše další odchovankyně. Míšo, pokorně makej, ať jsi připravená na svou šanci.

Výše uvedené doporučení platí obecně pro všechny. Konkrétně pro hlincovecké hráčky to znamená naučit se chytat míč, posbírat v lesním areálu pár (stovek) šišek, objezdit pár (stovek) turnajů a odehrát několik ligových sezon. Nějaký čas to pochopitelně zabere, a ne každý na časové ose k reprezentačnímu milníku vydrží až do konce, drtivá většina na něj z logických a jiných důvodů nikdy nedosáhne, ale je úžasné vědět a dokázat, že i taková sportovní cesta je na Hlincovce možná. Nic na tom nemění ani fakt, že s výchovou těchto hráček samozřejmě pomáhá prostřednictvím větších klubů svaz.

Z mého pohledu je to další milník pro Hlincovku, vnímám rozdíl mezi „s volejbalem začínala na Hlincovce“, což je bezesporu hřejivé tvrzení a „v širší seniorské nominaci je hráčka Hlincovky“. To mi přijde hřejivější. Kdopak bude další? Trénujete?