1Z – Mračna


 • 15.12.2019
 • Kategorie: ZENY - A
 • Tag: František Votruba

Devět bodů z dvanácti možných (4 v Plzni minulý týden a 5 o víkendu doma se Španielkou) uhrály ženy za poslední 4 zápasy, přesto se nad nimi v první lize žen stahují šedivá mračna. Nusle totiž v Plzni nedokázaly uhrát ani bod a před posledním dvojzápasem základních skupin je prakticky jasné, že k již jisté Španielce spolu s námi právě ony doplní trio, které bude po novém roce soutěž zachraňovat.

Španělka vyrazila ven s hubenou sestavou, domácí na tom byli pohříchu stejně. Kromě dlouhodobě marodných nenastoupila Nella, takže s Hušíkem v základu zůstaly na lavičce pouze Linda s Kosíkem. V prvním zápase jsme chybami na podání, slabším příjmem a mizerným blokem neustále drželi soupeře nad vodou. Pomoc jsme nabízeli tak vehementně, že Španielka od konce čtvrtého setu přebrala otěže zápasu, nicméně nedokázala dohrát nadějně rozehraný tiebreak (tuším 5:2 a 13:9) a gentlemansky nám vlastními chybami pomoc vrátila. Mrzí mne především děravý blok, neboť není na světě mnoho týmů, nad kterými bychom měli výškovou převahu.

V sobotu stačilo jediné, zkoncentrovat se na začátek setu a vytvořit si rychle několikabodový rozdíl, soupeř se k výraznějším bodovým sériím nedostal.

Aktuálně existují tři scénáře, jak se vyhnout baráži, z toho jeden je sci-fi a druhý málo pravděpodobný.

 1. Zachránit ještě první trojku – vzhledem aktuálnímu rozložení sil se jedná o možnost z říše hluboké teorie, uváděno spíše pro pořádek či pobavení
 • Plzeň s nulou ze Španielky a zároveň my za 6 s Madetou
 • Plzeň max 4 body s Španielkou, my k těm 6 s Madetou ještě za 3 s juniorskou repre
 • Plzeň max 3 body se Španielkou, my za 8 bodů ve třech zbývajících zápasech atd.

 

 1. Ve skupině 7-12 skončit do osmého místa a postoupit do play off
 • Pravděpodobné složení skupiny a bodový zisk (možnost, že by Nusle sebraly všechny body Střešovicím a zároveň Plzeň na Španielce neuhrála ani bod též nezní reálně, v 1Z-B se nabízí více variant, po nečekané jedné výhře Hronova nad Dobřichovicemi se jako nejpravděpodobnější varianta jeví, že k Havlíčkovu Brodu přibude Hradec Králové a Královo Pole):

 

Královo Pole             17 bodů

Hradec Králové         15 bodů              

Nusle                          15 bodů

Řepy                            13 bodů

Hlincovka                  8 bodů

Havlíčkův Brod         4 body

 

Hradec Králové         15 bodů              

Nusle                          15 bodů

Hronov                       14 bodů

Řepy                            13 bodů

Hlincovka                  8 bodů

Havlíčkův Brod         7 bodů

 

 

 • Neudrží-li Hronov v přímém souboji posledního dvoukola základní skupiny tříbodový náskok před Krpolem, nahradí ho v tabulce. V tom případě by ale HavlBrod měl 7 bodů.
 • Každopádně pozice v pravděpodobné tabulce, ať už v ní bude kdokoli, není nijak lichotivá. Tak jako tak budeme na jejím chvostu s mankem cca 7 bodů na play off znamenající záchranu.

 

 

 1. Udržet pod sebou HavlBrod, jak v rýsující se skupině o 7.-12. místo, tak především v následující čtyřčlenné skupině třetího kola. Obecněji a lapidárně řečeno, neskončit na konci sezóny na posledním místě.

Příští týden bude ohledně dalšího rozdělení ligy jasno.