1Z – Střešky kouzla zbavené


  • 05.10.2020
  • Kategorie: ZENY - A
  • Tag: František Votruba

Šest bodů bylo možno v tomto ligovém ročníku vydolovat z Prahy v základní 1Z-B skupině. Naše děvčata se tohoto úkolu zhostila na padesát procent, protože ze Střešovic, coby jediného pražského zástupce, vezou po dvou pětisetových zápasech celkem tři body za jeden vyhraný a jeden prohraný tiebreak.

Mohu nabídnout pouze zprostředkované informace, takže k utkáním pouze telegraficky: Do pátečního zápasu jsme nastoupili včetně kadetek a zápas otáčeli z těsně ztraceného prvního a druhého setu. Druhý zápas se musel obejít bez našich kadetek (EX-KKY povinnosti). Pod Petrovo vedením si holky z přetahované nakonec mohly do tabulky připsat další bod. Tři víkendové body lze bezesporu přiřadit k jedněm z našich nejúspěšnějších střešovických venkovních počinů.

To mi připomnělo, že se autor předchozího článku dopustil omylu, když označil zápas z minulého týdne jako „Oskara Nedbala premiérový“. Ze dvou na sobě nezávislých zdrojů se mi dostalo jemného ujištění, že tomu tak není, neboť premiéru v tomto smyslu si údajně odbyl Tonda v jednom přeloženém zápase z dřívějších dob.  Tímto se vám všem, co nejsrdečněji omlouvám, viz. Chocholoušek a dodávám, že jsem rád, že alespoň v nějaké minimální míře je článek čten a reflektován.

Nyní nás čeká čtrnáctidenní pauza, po které následuje návštěva Mechova neboli Hradce Králové. I díky odvolání tradičního neseniorského reprezentačního družstva z naší skupiny tak v podstatě 1Z-B najíždí na pravidelný rytmus „dva týdny zápasy a dva týdny pauza“, který naruší pouze vánoční čas a domácí zápas s Hradcem 13. a 14. listopadu.

V dalším článku se zaměříme na rozdělení skupin, novinky v systému vyplývající z předčasně ukončené sezóny a 1Z nováčky.