1Z – Strejda Vašek


  • 14.10.2019
  • Kategorie: ZENY - A
  • Tag: František Votruba

Zkusím letem světem dohnat svůj radarový klid kolem družstva žen trvající od posledního zápasu loňské sezóny.

Prvoligové změny – po třech letech se našel tým, který měl chuť zahrát si první ligu a ukončil tak dlouhodobé a stupňující se utrpení PFky, která přihlásila ligu druhou. V 1Z ji tak střídá Havlíčkův Brod nalosovaný do skupiny 1Z-B. Hlincovce tím v základní 1Z-A přibude oproti loňské sezóně cestování za silným protivníkem do Střešovic.

Nezvykle vysoký byl letos počet předsezónních soustředění, posuďte sami:

  1. Hluboká - Eva se loučí se svobodou
  2. Štěpánovice - Eva se vdává

Zde si dovolím krátkou zastávku, byl jsem se na obřad též podívat a nebudete věřit, co se mi tam přihodilo. Nevěstě to slušelo, slíbila vše, co slíbit měla, políbila toho, koho políbit měla, do toho vyhrávala dámská kapela (do které si průběžně odskakovala zahrát i zazpívat mamka nevěsty - moc pěkné to bylo). Během obřadu jsem se snažil chovat nenápadně, fotografům jsem se vyhýbal, bravo jsem neprovolával. Když se šlo gratulovat novomanželům, zařadil jsem se pokojně na konec fronty a krátce pak poblahopřál. Tím jsem věc považoval za vyřízenou a zvolna opouštěl prostor. Byl jsem ale zadržen jednou z přítomných dam (odhaduji, že to byla maminka ženicha) a nekompromisně konfrontován otázkou: Vy jste Vašek? A já hlupák, místo abych souhlasil, tak jsem se do rodiny nehlásil. Škoda no, minimálně té hostiny.

  1. Velký Ratmírov – posilování, bazén, hala
  2. PFka – přípravný zápas

Srpen – nového trenéra žen přijaly holky s nadšením (proběhlo v tisku) https://ceskobudejovicky.denik.cz/hlincovka_ma_noveho_trenera

Přejeme hodně úspěchů.

 

K průběhu sezóny:

Bude opět hodně zajímavá, do jejího začátku jsme vstoupili absencí dvou hráček základní sestavy, Danky (pracovní povinnosti) a Evy (zdravotní komplikace) a dvěma pražskými výjezdy. Střešovice byly nad naše možnosti, z Nuslí holky urvaly tři body za dva pětiseťáky. Z nouze vypomáhala Áďa na smeči a nevedla si dle očitých svědků vůbec zle.

Tuto krizovou variantu jsme aplikovali i tento pátek s Plzní, která, zdá se, soutěž odehraje s výrazně juniorským kádrem. Byla to v začátku přetahovaná, kdy misky vah na naši stranu převážily pestrou hrou a servisní šňůrou Verča s Vendy. Mimo kategorii je Míša, která během prázdnin udělala pokrok snad ve všech herních činnostech. Fík přidal další kapitolu do své knihy „slečna drsňák“, Áďa opakovaně vytloukala blok. Přidáme-li k tomu častou pomoc chybujícího soupeře, můžeme mluvit o zasloužené výhře 3:1.

V sobotu ovšem soupeř přestal kazit a ukázaly se všechny naše nedostatky. Největší je ten, že naše hra je už druhým rokem čistě pudová záležitost. Buď to půjde nebo to nepůjde. Ocitneme-li se ve druhém módu, většina našich následných kroků situaci naopak ještě zhoršuje. V kombinaci s úzkým kádrem se jedná o smrtící past. Je hezké, že nám Danka přišla pomoct, ale od druhého setu se, kulantně řečeno, začala projevovat její nízká rozehranost. V setu čtvrtém si ve snaze oživit umdlévající útok vyhodíme ze základu aktuálně nejlépe přihrávajícího hráče a začneme s Áďou „prakticky vzadu“. Sláva, řekne si Plzeň a hned to tam sype. Vidíme, že je zle, tečeme o šest bodů a musíme střídat. Soupeř má zadarmo fóra a my jako bonus nepoužitelnou Áďu do konce setu na lavičce. Jasně, že spousta tahů nevyjde, ale tady jsme tím provedením šli neúspěchu vyloženě naproti, slabých 14 bodů v setu je toho důkazem.

V pátek jedeme naposledy ve skupině do Prahy. Řepy měly zatím téměř identický los (místo Plzně Madetu). Čeká nás klíčový dvojzápas. Získat můžeme bonusově naději na zdramatizování horní poloviny tabulky, nevyjde-li první trojka, budou to téměř určitě body v boji o záchranu. PFka je pryč, bude se tím pádem hrát o otloukánka skupiny.