1Z – hořkosladký víkend


  • 08.03.2020
  • Kategorie: ZENY - A
  • Tag: František Votruba

Do „první třetiny“ rozhodující fáze sezóny jsme vstoupili parádně. Z úvodních dvou venkovních zápasů vytěžily holky veledůležitých 5 bodů za vítězství 3:0 v Havlíčkově Brodě a 3:2 v Nuslích.

Mohlo by se dle výsledku zdát, že to šlo skoro samo, ale úspěch v Německém Brodě se nerodil bez komplikací. Vendy s Fíkem nastoupily se sebezapřením, na druhé náhře musela za Lindu zaskočit Niky. Vzadu vyztuženi Kačkou a Terkou jsme tak úvodní zdravici absolvovali venku v málokdy vídaném počtu jedenácti hráček, což v průběhu zápasu sehrálo svoji roli, neboť i soupeře v pátek zjevně trápil personální problém. Nastoupil doma pouze v sedmi lidech a nemohl tak, na rozdíl od nás, v průběhu utkání reagovat na dílčí mini krize jednotlivců.

Kosík s Hušíkem naskočily do základu. V prvních dvou setech jsme, dalo by se říci již pravidelně, zaspali prvních 10 míčů a pokaždé z toho rezultoval šesti, sedmi bodový náskok soupeře. A pokaždé jsme dokázali úvodní propad dohnat. V útoku se dařilo Hušíkovi i Míše, té často i ze zadních pozic. Svědčil jí i dostatečný prostor při podání a spolu s Fíkem tak držela prapor v této disciplíně. Soupeři se servis, řekl bych, nedařil, ale čím větší haluz dostal přes síť, tím větší problémy nám to způsobilo. V součtu s nezachycenými úvody to byl důvod, proč se v obou setech rozhodovalo až v koncovkách. Že jsme se do nich vůbec dostali, byla též zásluha náhradnic, které se postupně všechny zapojily do hry a svou práci odvedly na výbornou.

Třetí set naopak vypadal relativně pohodově až do koncovky, kterou naše děvčata mírně zdramatizovala několika prohřešky, naštěstí bez následků. Díky celozápasové dominanci v útoku odvezly holky, snad i zaslouženě, všechny body domů.

Sobotní přetahovanou v Praze Nuslích těsně rozhodla až zkrácená hra a opět s dobrým koncem pro Hlincovku.

Další série zápasů ve skupině o záchranu pokračuje hned následující víkend a pokaždé to bude měření sil se Španielkou, nejprve v pátek 13.3. doma v rudolfovské hale a hned v sobotu 14.3. Pražankám návštěvu oplatíme. V letošní sezóně jsme se soupeřem již 4x síly změřili, aktuálně máme zápornou bodovou bilanci 5:7. Otočení nebo minimálně srovnání skóre na 9:9 pomocí jakýchkoli dvou výher (pozor, ne pomocí jedné výhry za tři a jedné prohry za bod, kdy by při rovnosti bodů do hry vstoupil ještě podíl setů či míčů) by s předstihem znamenalo záchranu soutěže bez ohledu na výsledky posledního dvoukola (jestli dobře počítám pochopitelně). Krom toho nám do karet hraje i skutečnost, že jsme (ve spolupráci se Španielkou) Nusle po úvodních zápasech udrželi v teoretické nejistotě. Tabulka

V neděli se bohužel juniorkám rozplynula šance na extraligovou baráž. Nutno dodat, že i díky únavě, způsobené náročným víkendovým programem. Na stranu druhou, Střešovice hrály parádně, byly perfektně organizované, odhodlané a méně kazily. Oba zápasy byly dramatické, vyrovnané, možná rozhodla i lepší podpora hostí v hledišti, kterou domácí příznivci, s výjimkou jemného vzepětí během „zlaťáku“, totálně projeli. Hosté přijeli fandit, domácí se jen dívali. Jedno pozitivum jsem si ale odnesl. Z popela se tam, alespoň pro mne, konečně zrodila hvězda, na kterou jsme na Hlincovce dlouho čekali. Pst. Nic jsem neřekl. 😊