1Z – kolečka v soukolí


  • 21.11.2019
  • Kategorie: ZENY - A
  • Tag: František Votruba

O víkendu přijely Nusle a povolily nám jen jeden set. Domů si tak vezou naději na první trojku a vrchovatý bodový polštář do záchranářských prací, kdyby jim ve skupině základní ona naděje zhasla. Dalo by se konstatovat takové víkendové nuselské „win-win“. S kádrem prakticky totožným s loňským přitom nijak oslnivou hru minimálně ve druhém utkání (páteční jsem neviděl) nepředvedly, jejich největší devizou zůstává výšková převaha. Na Hlincovku to bohužel stačilo.

Nás letos sráží úzký kádr. Na „marodku“ přibyla Verča a Linda. Kompletní loňské útočné trio spolehlivě hrající ve všech postaveních rotace tak aktuálně reprezentuje pouze Danka. Jedinou protiváhou je tak stále se lepšící Míša (kromě standardních úderů v sobotu zahrála jeden takový obtížný míč, ne naplno zahraný, o to více však opečovaný a přesný) a Kristýna (začíná být spolehlivá a obětavá - „flákla“ s sebou o zem, celkem slušně si narazila loket a v následující výměně si to zopakovala). Obětavě zahrála v sobotu i Vendy. Tím výčet pozitiv končí a následuje pouze jedna poznámka směrem k průběhu zápasu. Čím nestabilnější je kádr, tím důležitější je včasná pomoc z lavičky. V koncovce druhého setu se náš univerzál trápil, nešlo nic ztratit, pouze získat. Mohl z toho být druhý set, možná. Nic naplat, ponořme se do tréninku, další důležité zápasy se kvapem blíží.

O co hrát bude i v Plzni, kterou můžeme s sebou stáhnout do hry o záchranu. Vylepšili bychom si trochu postavení v tabulce pravdy, protože aktuální situace je následující:

Nusle 15 bodů, Řepy 12, Hlincovka 3, Havlíčkův Brod – něco kolem 3 bodů, tam je zatím situace dosti nečitelná, kdo ho doprovodí. Vypadá to celkem hrozivě, výměna Nuslí za Plzeň by nám bodově trochu pomohla. Aby se tak vůbec stalo, musíme v Plzni něco urvat a čekat co předvedou Nusle samotné.

Další pokus situaci vylepšit umožní domácí dvojutkání se Španielkou. Nechci stahovat kalhoty, brod (Havlíčkův) je ještě daleko, ale varovný prstík už bych vztyčil, progres bude nutný.