1Z – manko smazáno, začínáme znova

• 22.02.2020
  • Kategorie: ZENY - A
  • Tag: František Votruba

Minulý týden přivezly ženy z dalekého Hronova parádní 4 body. V prvním zápase díky třem mečbolům sahaly v tiebreaku i po pátém. Krátké info je k dispozici na stránkách „Hronovaček“: http://www.vkhronov.cz/2020/02/jistota-play-off.html. Kromě sportovních si většina týmu o víkendu odbyla i povinnosti společenské v podobě sobotního plesu a nedělního dětského karnevalu, který již tradičně proběhl plně v režii hráček.

Druhou fázi soutěže a poslední odvetu soupeřů z 1-Z-II skupiny završilo páteční a sobotní měření sil s Hradcem Králové na domácí půdě. Hradeckým už v podstatě o nic nešlo, prvenství ve skupině zaručující play-off se Střešovicemi již bylo předem dané a možná i proto přijelo pouze sedm účastníků zájezdu hrajících po oba zápasy na jistotu bez libera s permanentním náhradníkem.

Havlbrod nebo Hradec, nám je to fuk. Páteční utkání jsme zahájili prakticky stejně, tedy špatně. Vlastními chybami holky dostaly soupeře na koně, stav 0:4 a 1:8 znamenal v začátku setu slušný handicap. Zatímco v zápase s Brodem bych si jako příčinu dovolil označit nervozitu, s Hradcem tipuji apatii a nekoncentrovanost. Pozitivem je, že se nepříznivým situacím (obecně) dnes dokážeme více méně úspěšně bránit. Pochopitelně v mezích převahy ročníku 2002. 😊. Dokázali jsme systematicky ukrajovat z náskoku Hradce a přetahovanou v koncovce proměnit v zisk prvního setu. Ne tolik, ale podobně vyrovnané byly i další dva sety. V každém vypomáhala Terka na příjmu a Kosík v útoku. I přes velké množství zkažených servisů a horšího příjmu lze prohlásit, že vítězství 3:0 bylo zasloužené.

V sobotu jsme bez Vendy statečně vzdorovali dva sety. První těsně vyhráli, druhý s vypětím všech sil dorovnali v koncovce a těsně prohráli. Na náhře po letech vypomáhala i Niky, ale ani ona nedokázala otočit průběh zápasu a trvale zvednout umdlévající útok. Ve čtvrtém setu se navíc na druhé straně rozehrála do té doby nevýrazná hráčka s číslem 8, která dovedla své spoluhráčky k výhře 3:1.

Skupinu tak opouštíme prakticky ve stejné pozici, v jaké jsme do ní vstupovali. Jsme jeden bod od baráže. Tento stav nakonec musíme brát všemi deseti, neboť díky katastrofálním výsledkům jsme ještě koncem ledna na chvostu tabulky ztráceli na nejbližšího soupeře 8 bodů.

Sezóna se zkrátka vyvíjí tak, že záchranu soutěže mají na svých bedrech juniorky, což rozhodně není lehký úkol. Nyní máme dva týdny tréninku na další zlepšení se, poté následuje posledních šest zápasů, po dvou s každým soupeřem v nové skupině o 9.-12. místo, dosavadní body se započítávají.

9. Nusle 31
10. Havlíčkův Brod 27
11. Hlincovka 24
12. Řepy 23

V nové skupině se dohromady odehraje 12 zápasů a rozdá celkem 36 bodů. V modelových hraničních příkladech se tak jednotlivým účastníkům může rozdat 18,12,6 a 0 bodů, na opačném pólu pravděpodobnosti pak mohou všichni získat po devíti bodech. Odskočené jsou Nusle, kterým k matematické definitivě stačí uhrát deset bodů, tedy cca polovinu všech zápasů. Mírný náskok „jednoho utkání“ má Havlbrod.

Bude to zkrátka drama až do konce a já se na to těším. A vy?