1Z - Dvě premiéry a tři hříchy


  • 05.02.2019
  • Kategorie: ZENY - A
  • Tag: František Votruba

Nerad bych, aby článek vyzněl příliš liturgicky, ale ještě jednou pánbůh zaplať za rozdílový bod z Nuslí.

O víkendu jsem v dobré víře a s garancí Dobřichovic očekával parádní volejbal, ten ale pohříchu produkoval první dva páteční sety pouze soupeř. Vyzdvihnout je třeba především nahrávačku hostí (na kterou jsem se vyloženě těšil J) a organizovanou hru v poli. My jsme se přidali až v posledním setu, ve kterém jsme uhráli zajímavých, ale přesto nic neřešících 28 bodů. Jediným kladem se tak nakonec ukázala premiéra Hušíka (ročník 2002). Škoda jen, že neodehrál více balónů, když byla termínová konstelace soutěží příznivá.

V sobotu jsme slušně odehráli sety tři, což paradoxně stačilo pouze na zisk druhého setu, a tak další premiéru měla skutečnost, že jsme v této sezóně (po cca 4 měsících) vyšli o víkendovém dvoukole bodově naprázdno. Přitom stačilo opravdu málo, abychom koncovku hlavně třetího, ale i čtvrtého setu (-30!, -23) dotáhli do úspěšného konce a prodloužili výše uvedenou bodovou sérii.

Bohužel, nepovedlo se a tak si Dobřichovice odváží dvě výhry a plný bodový zisk. Je to trochu škoda, neboť se mi soupeř, s přihlédnutím k loňské konfrontaci ze základní skupiny, v celkovém dojmu zdál překvapivě méně razantní a tím pádem hratelnější. Souhlasím s názorem, že miskou na vahách byl (pochopitelně kromě již zmiňovaného nahrávačského postu) náš slabší servis. Výjimkou potvrzující pravidlo byla Pája, svůj podavačský standard si odvedla i Vendy s Evou.

Níže uvádím seznam našich nejtěžších hříchů J, které jsem jako v podstatě volejbalový ateista zaznamenal (kritizovat je jednoduché, tak brblám často a rád … a nehodlám v tom přestat):

- dobrovolná eliminace spolehlivě skládající „handy“ v předlouhé koncovce třetího setu

- apatie komplet celé lavičky k prvnímu hříchu

- chyba na podání při setbolu

Když se na to ale podívám z té druhé stránky J, tak na takový typ chyby mají holky, vzhledem ke svým zkušenostem, plné právo a též je třeba podotknout, že zase tak špatný výkon týmu to (především v sobotu) nebyl.

Liga pokračuje již tento pátek, kdy zajíždíme do Střešovic.