1Z - Hop nebo trop


  • 13.01.2019
  • Kategorie: ZENY - A
  • Tag: František Votruba

Náš tým není rozhodně lakomý. S železnou pravidelností rozdává cenné bodíky soupeřkám jako řádové sestry polévku bezdomovcům. Jako škudlil si často kladu otázku, zda té charity není někdy přespříliš. Z duchovního hlediska zase hloubavě přemítám, jak dlouho musí být dobrodiní činěno, aby bylo opětováno, a proč jsme v této „bohulibé“ činnosti v první lize pohříchu jediní. Odpověď přišla o víkendu bezmála po třech letech. Už nejsme sami, dobročinností jsme nakazili Plzeň, která k nám zavítala jednak v sedmi lidech a očividně též v „dietní“ sestavě. Realita je samozřejmě trochu jinde, není vůbec sranda udržet pro každý zápas to nejlepší pohromadě a ještě mít plnou lavičku. Mladí mají školy, starší „blbnou s těma dětma“ J , zkrátka není to s něžným pohlavím lehké. Určitě už k nám někdo podobně oslaben zavítal, ale asi to nikdy nebylo tak markantní jako nyní u lídra tabulky.

Procházka růžovým sadem to ale rozhodně nebyla, nám chyběla Eva (když pominu její páteční dvoumíčovou výpomoc při zesílené obraně sítě) a citelně Niky, navíc plzeňské hráčky svou kvalitu též měly. Oba týmy hledaly soupeřovy slabiny na příjmu a pohříchu oba byly v této činnosti úspěšné. Na straně jedné vynikala především univerzálka (č. 4) a její dlouhá páteční série na podání, naštěstí ji ještě v témže setu napodobila Míša. Oba zápasy dále hodně škodila podáním i Verča. Obrany na tom byly podobně, z čehož logicky vyplývá, že největší rozdíl byl v útoku. Parádní výkon předvedla Míša, Danka odvedla svůj standard (což není rozhodně málo J) a Verča pravidelně vytloukala blok. Hráči víkendu z mého pohledu - Míša a Vendy za páteční galapředstavení a Verča za povedené oba zápasy + dvě zablokované druhé přes (konečně to letos někdo dokázal).

Domácí výhry s Plzní potěšily, ale zatím nejtěžší bitva nás čeká příští týden v Nuslích. Chceme-li pomýšlet na historický úspěch klubu, musíme bezpodmínečně bodovat, jinak padáme do barážového předpeklí a díky našim dvěma tvářím bychom si tam s sebou moc bodů nepřinesli. Počítám, že ani nuselským se dolů moc chtít nebude.

Pojďme se tam porvat, přece si tu šanci, když už se naskytla, nenecháme proklouznout mezi prsty.