1Z - Odložená radost

• 18.03.2019
  • Kategorie: ZENY - A
  • Tag: František Votruba

Občas se stane, že si naplánujete oslavu, všechno perfektně promyslíte, přichystáte, zorganizujete, věnujete tomu úsilí, těšíte se, ale oslava nakonec nenaplní vaše očekávání, zkrátka se nevydaří zcela dle vašich představ a vy máte pocit, že vše přišlo vniveč. Nedopadne-li s železnou pravidelností každá vaše takto plánovaná aktivita, věřte, že se jedná o zcela normální jev a že není třeba nad touto činností lámat hůl či házet flintu do žita. Podobnou pachuť zanechal pravděpodobně páteční duel se Střešovicemi, i když celou jednu třetinu utkání nic nenasvědčovalo tomu, že se tak nakonec stane.

Kromě volejbalových jsou důležité i další hráčské aspekty jakými jsou například odolnost a obětování se pro tým. Kdybych to měl nějak jednoduše vyobrazit, tak v podstatě není umění odehrát zápas, když jsem v pohodě a zcela fit, ale už není taková sranda, absolvovat utkání s nějakou menší či větší bolístkou či problémem. S potěšením mohu prohlásit, že drtivá většina našich hráček tyto schopnosti má a myslím, že je to i jeden z důvodů, proč jsou holky tak úspěšné. Těmito morálně volními vlastnostmi je pověstná především Niky s Fíkem, speciální disciplínu, k mé radosti, ovládá bez problémů i Vendy, od doby prvoligové nepochybuji o Evě a za své krátké působení u žen se stihla předvést i Kikina. Ale zpátky k zápasu.

Při rozcvičce ze všech sálala energie, nabuzení a odhodlání pokořit letos dalšího těžkého soupeře. Krok jsme úspěšně drželi až do koncovky prvního setu, kterou jsme se snažili zachránit udržením útočné síly u sítě pomocí dvoustřídání a switche nahrávač x univerzál, bohužel marně. Ukázalo se, že jediné místo, kde switch zafungoval, byly naše hlavy. Ve druhém setu nám odešel příjem a útok středem, nijak extra se nevedlo Verče a koncovkou se doslova protrápila Danďa. A protože s dalším setem nepřišel žádný nový impulz, velice rychle nám ujel vlak a výsledek 0:3 byl na světě.

Co se nepovedlo v pátek, přišlo v sobotu. Základní sestava doznala jedné změny (Eva místo Danky). Začátek zápasu přinesl jednu zajímavost. Všechny domácí hráčky vyrobily postupně po jedné chybě a „začínalo se“ tak s mankem 0:7. Hra středem byla podobně neúspěšná jako v pátek, přesto holky v setu urvaly 24 bodů. Druhý set nám tolik bodů nepřinesl, ale i tak byla k vidění celkem slušná přetahovaná. Od třetího setu jsme začali mít navrch. Obrat v zápase řídily spolehlivá Míša, pestrá hra Evy a několik bodových sérií na podání (Verča, Aduš, Pája). V těchto setech se vždy podařil bodový odskok a potvrdilo se, že hra pod tlakem nesvědčí žádnému soupeři.

Otočený zápas je příslib do další sezóny, podobně jako hra Kikiny, která se zápas od zápasu pomalu ale jistě zvedá. V sobotu to byla důstojná domácí tečka za povedenou sezónou, poslední letošní ligovou kapitolu napíše výjezd do Hronova, který už nic nezmění na naši krásné celkové páté příčce.

PS: Pro strýčka příhodu přikládám manuál, jak řešit konflikty v kabině, alternativně, jak správně zvolit intenzitu projevu. Nejedná se pravda o ženský kolektiv, ale nikde není psáno, že to nemusí zafungovat i tam.