1Z - Skandální odhalení


  • 16.12.2018
  • Kategorie: ZENY - A
  • Tag: František Votruba

Během roku plyne sezóna svým tempem. Trénink střídá trénink, zápas další zápas, únava regeneraci, zdraví nemoc či zranění. Mezi to se ještě musí vejít pracovní či školní povinnosti a trocha toho soukromého života a tak je tomu stále dokola, rok co rok, dokud se nerozhodnete z kolotoče seskočit a zkrátka onen „normální“ a zaběhnutý stereotyp přerušit. Mnohdy není snadné skloubit všechny ty hrací, prázdninové a jiné cykly dohromady, to, myslím, mohu prohlásit i jako (v podstatě nezúčastněný) pozorovatel.

Občas se ovšem přihodí věci, které jsou mimo zaběhnutý rámec, které někdy potěší, jindy už méně, ale do našich životů též neodmyslitelně patří. Zkrátka taková „skandální odhalení“. Níže jich několik uvádím.

Jednou takhle večer, už je to vskutku dávno, přijde dítko školou povinné po tréninku domů. V kuchyni panuje pohodička, večeře už je hotova, rodinka pěkně pohromadě, vše je tak, jak má být. A pak to přijde. „Mami, hádej co je dneska nového,“ hlásí téměř s triumfálním výrazem ve tváři děvčátko. „No to vážně netuším,“ opáčí s jemně přihraným zájmem maminka. „…už jsem žena...!“ nese se hrdě kuchyní a rázem je po hraní, maminčin zájem, ruku v ruce se srdeční činností, prudce stoupá. Nejednalo se tehdy o žádné drama, Radim jenom nominoval nejlépe přihrávající žákyni na post libera jako výpomoc v okresním přeboru žen. Na tuhle veselou historku jsem si nedávno vzpomněl, když trenér hostí nabádal své hráčky, aby šly podáním po naší ženě-smečařce.

Podobný, dnes už též historický příběh jsem si letos vybavil při uvedení jedné z našich zkušených hráček trenérem do hry slovy „neboj“. Zabrouzdal jsem internetem a našel svědectví z dob blízkých postupu do druhé ligy. https://www.budejckadrbna.cz/sport/volejbal/exkluzivne-postoupily-do-druhe-ligy-a-hned-se-svlekly.html. Kdepak, tyhle ženy měly vždycky pro strach uděláno a též o většině současného kádru lze prohlásit, že se rozhodně nebojí.

Poslední skandální odhalení nijak nesouvisí s Hlincovkou, ale pouze s mým pochybením. Čtvrteční výhra Nuslí nad kadetkami mě přiměla nahlédnout pozorně do rozpisu soutěží na http://www.cvf.cz/dokumenty/download/03_Celostátní%20soutěže/3-01_Soutěže%20řízené%20STK%20ČVS/2018-2019_08_Rozpis_soutezi_CVS_2018-19.pdf, kde se k soutěži 1-Z píše následující:

  1. HODNOCENÍ VÝSLEDKŮ

- 1. část - družstvům se započítávají výsledky utkání s družstvem SCM-ČVS-KKY

- 2. část - družstvům se započítávají výsledky vzájemných utkání z 1. části

 

což ostře kontrastuje s mými výroky v předchozích článcích, že v zápase s kadetkami o nic nejde. Šlo o možné +3 body do tabulky první části soutěže. Přehlédnutí mě mrzí, jestli jsem, krom sebe, zmýlil ještě někoho dalšího, tak se hluboce omlouvám.

 

Lednová matematika hovoří jasně:

- tři plnotučné výhry (9 bodů) ze čtyř zápasů znamenají udržení třetího místa, bez ohledu na výsledky Řep.

- za předpokladu, že Řepy nezískají v lednu více bodů než Hlincovka (a Nusle nezaváhají s PFkou) se nabízí rvačka s Nuslemi v posledních dvou kolech, kdo v ní bude mít navrch (minimální bodové skóre 4 : 2 a lepší) obsadí třetí příčku.

- plus jeden bod z předchozích dvou duelů s Plzní nic neřeší => S Nuslemi budou stále třeba 4 body

- plus 2 nebo plus 3 body do tabulky s Plzní => z Nuslí bude třeba přivézt jakkoli 3 body

- plus 4 nebo plus 5 bodů s Plzní => z Nuslí přivézt 2 body

- plus 6 bodů s Plzní => z Nuslí přivézt 1 bod

Raději si to ale přepočítejte, znáte mě, nedá se mi věřit. J

 

Dlužím ještě info z duelu s PFkou. Shrnul bych ho do dvou vět. Ještě jsem neviděl hrát PFku s takovým nasazením jako v pátečním druhém a třetím setu, za něj si zaslouží pochvalu a uznání. Pozitivem sobotního zápasu je skutečnost, že vítězství bylo plně v režii mladých hráček (Linda, Míša, Aduš - 13 podání v řadě, Kiki, Anetka), pravda, PFka přijela bez libera pouze v šesti lidech.

Krásné Vánoce