1Z - dochází kyslík, pomalu klesáme

• 26.02.2019
  • Kategorie: ZENY - A
  • Tag: František Votruba

Poslední únorový víkend zavítal na naši domácí palubovku v této sezóně již předposlední soupeř - Hronovačky.

Ještě k té palubovce, jasně, parkety jsou minulost, ale není zase tak daleká, aby si domácí aktérky prvoligového klání (a nejen ony) nevybavily třísky do těl se zadírající. Rekonstrukce je fajn. Chtěl jsem ještě připojit jedno pikantní dobové foto, ale zatím jsem ho nenašel, třeba to ještě někdy vyjde. Vím určitě, že bylo v levém dolním rohu (šuplete) … .

Co rozhodně fajn nebylo, byl páteční zápas. Od začátku až po jeho samotný konec jsem si nejméně desetkrát položil otázku, zda se jedná o naše úplně nejhorší letošní vystoupení a po nadějně (10:5) rozehraném a následně ztraceném pátém setu jsem nabyl jistoty. Přestože holky získaly bod, nebylo to povedené představení. V prvním setu tragické podání a mdlý výkon, třetí set se díky uspokojení z pohodového vedení (5:0 ,dokonce i 13:4 a ještě pohodlných 21:14) povedlo neuvěřitelně ztratit. To vše protknuto scénářem „za darovaný bod recipročně zkažený servis“.

Hronov se buď potýká s úzkým kádrem, nebo šetřil pohonné hmoty. Přijel v hubené sestavě bez libera a tak trenérovi hostí nezbylo než zvolit jistotu a protáčet sedmého hráče základní sestavou. „Tradičně“ největší hrozbou bylo duo (13,1), nicméně hlavní kůl jsme mohli díky jednotvárné náhře soupeře ohlídat lépe.

Sobota v prvních dvou setech kopírovala páteční výkon, třetí a čtvrtý set již chvílemi nápadně připomínal volejbal a přinesl body.

Vytratilo se to, co nás dlouhou dobu zdobilo, kvalitní příjem a hra v poli, bude nejlepší se k našim ctnostem co nejrychleji vrátit. Ani navazující náhra nevykazuje prvky stability, do odvet je na čem pracovat. Abych jen nekritizoval, obstojně si vedla Eva a tradiční kvalitu jdoucí ruku v ruce s jistotou předvedla na podání Vendy.

Jak to viděli hronovští a jak by měl vypadat profesionální report je zaznamenáno zde: http://www.vkhronov.cz/2019/02/prvni-finalove-body.html

Tento pátek zajíždí holky do Dobřichovic, čímž pro nás odstartuje poslední „čtvrtina“ soutěže.