1Z -Vánoce v listopadu


  • 26.11.2018
  • Kategorie: ZENY - A
  • Tag: František Votruba

Po pátečním výjimečném zápase s Nuslemi a mých deseti minutách blaženosti (viz můj předchozí článek) jsem se zvednul z lavičky, přešel tělocvičnu a složil holkám poklonu:„Nádhernej zápas, tohle může přebít už jen výhra nad Madetou“…

Ještě cca o měsíc dříve, což mne trochu mrzí, neb jsem chtěl na toto téma držet prim, pronesla údajně podobně kacířský výrok Verča. Nebyl jsem u toho, mám to jen zprostředkovaně, něco ve smyslu - Madetu prohrát viděti, netřeba do ČB jezditi. Prý to tehdy u některých vyvolalo mírné překvapení/zděšení (což se dá u kacířského výroku pochopit, přijmutí faktu, že je země kulatá, taky vyžadovalo jistou dobu a úsilí toho, kdo informaci přijímal). Znáte ji, ona toho moc nenamluví, ale když už, tak to stojí zato.

A stalo se, 23. listopadu léta Páně (A.D.) 2018, měsíc a den před Štědrým dnem (nic za tím nehledejte, zkrátka to jen tak vyšlo a posloužilo nadpisu J) Hlincovka poprvé v 1. lize žen porazila zcela jednoznačně (dalo by se diskutovat o druhém setu) a drtivě Madetu 3:0.

V mých očích je to milník, kdy jsme se sportovně přiblížili velkoklubům. V našich skromných podmínkách se nabízí slovo zázrak, ale není tomu tak. Je to oslava oddanosti, píle a vůle. Nový vinohrad plodí nejdříve po třech letech. Hlincovka startovala od nuly, v seniorské kategorii čekala na tento úspěch dlouhých 18 let. To je trochu jiná káva než ráno na burze investovat dolar a odpoledne z něho mít druhý (nic proti investorům a obchodníkům). A jsou tu tací, kteří, „makali“ celých 18 let, jiní třeba „jen“ deset nebo „jen“ pět let , trenéři, hráči či další, to je fuk. Někdo se „nachomýtne milionářem“ hned, někdo si zkrátka musí počkat déle a někdo se bohužel nedočká nikdy. Jestli v pátek někomu přišla ta naše ryzí euforie přehnaná či dokonce směšná, snad pro ni teď zpětně najde alespoň trochu pochopení. Měli jsme zkrátka Vánoce.

Nebyla to jediná premiéra v hale. Kromě prvního vítězství nad Madetou (sám za sebe vlastně ani nemohu napsat nad rivalem, když v jeho řadách nastoupily hned čtyři naše odchovankyně a i pátá hráčka začínala své volejbalové krůčky na Hlincovce) se upgradovala i pozápasová oslava, v podobě high ten (někde i double high ten) s diváky. Kdo to vymyslel? To byla čirá radost, moc se mi to líbilo, toho se držme J. Příště bych jen prosil včetně trenérů, ať je ta sounáležitost kompletní! ( Petr je z obliga, byla tam ta naše následná trojka s Radimem)

Na rozdíl od klasických, listopadové Vánoce trvaly jen jeden den. Takové spíše bleskové byly. V sobotu se hrál též pohledný zápas, ale už od začátku jsme tahali za kratší konec. První set nevyhrál lepší, což způsobilo megakolaps soupeře v setu druhém, darovaný set (proto jej nehodnotím) a snadné vedení 2:0. Ve třetím nám nevyšla koncovka, ve čtvrtém začal odcházet příjem, za stavu 12:10 a oddechovém času soupeře to po zkaženém servisu bylo rázem 12:14 a nádavkem jsme dostali veliké, ale hodně veliké školení s názvem druhá přes. Soupeř už otěže nepustil a po zásluze zápas otočil. Naše neochota rozložit zátěž na více hráček je stále vysoká a tak není divu, že nabízenou pomoc protivník opět rád využil. Po kolikáté už? Můžeme si to čárkovat jako Motor kontumace. Tento způsob hry ovšem s sebou nese ještě jednu nepříjemnost, totiž tu, že zápasovou praxi nelze ničím nahradit, takže výkon lavičkářů, až nebude zbytí, bude jaký? Viz https://www.youtube.com/watch?v=AUcbu9sjRUw

Co se plánu a počtu výher týče - zatím vynikající +2 body, ale pozor, cíl samotný je ještě hodně vysoko, situace se má spíše tak, že jsme dnes stále ve hře o první trojku. Nyní přichází první klíčový výjezd do Prahy.

Drama pokračuje - tohle je fakt parádní sezóna.

„SMĚLÝ PLÁN“ od 9.11.2018 - do 19.1.2019 ( je to pochopitelně můj soukromý plán, jen jsem díky vrozené skromnosti vybral jiné adjektivum - k Hlincovce se náramně hodí) :

1x doma Nusle(přeplněno 4 body), premiérově 1x doma Madetu ( přeplněno 4 body), 2x venku Španielku , doma 2x PFku, premiérově 1x doma Plzeň a 1x venku Nusle