EX-JKY-KI - odhodlané Veselí

• 02.04.2019
  • Kategorie: JUNIORKY
  • Tag: František Votruba

Počasí bylo v sobotu exkluzivní a oběd opulentní. Dost možná i pro domácí hráčky, dost možná, že problém nebyl v žaludku, ale někde výše. Jaro má zkrátka grády a jeho kouzlu lehce podlehnou i ta méně senzitivní stvoření, natož pak 1-JKY soupiska. Možná
Nové Veselí přijelo každopádně hladové, odhodlané a nastavené na správnou provozní teplotu. Nechybovalo na servisu a více než z kůlů hrozilo středem. Hušík se na smeči trápil a když něco prošlo, trefilo to postavení. K tomu několik zkažených servisů a první set končil proklatě brzo. Řeknu vám, nebylo to pro mne příjemné odpolední zažití, ale vzpomněl jsem si na začátek „série“ s Chodovem a paradoxně se mi trochu ulevilo, soupeř přece nemůže po celý zápas udržet laťku tak vysoko a my naopak tak nízko.

Ve druhém setu se nám vydařil začátek, což se ukázalo rozhodujícím pro vyrovnání skóre zápasu. Začali jsme se dostávat do tempa. Za Hušíka chodil Kosík (myslím, že už od prvního setu) a pomalu, pomaloučku se začínal osmělovat.

Setová přetahovaná pokračovala a přibržděné Veselí se ve třetím dějství znovu nadechlo a znovu odskočilo, ne už tak přesvědčivě, ale přece jen 1:2.
Ve čtvrtém setu jsme byli na řadě my a v podstatě jsme museli, neboť jít do druhého zápasu se ztrátou 1:3 by už představovalo poněkud velké sousto. Černý scénář se ale bohužel začal naplňovat, po několika zaváháních a hrozivých 2:8 musel přijít timeout domácích. Za stavu 3:8 předvedla Aduš po vyčíhaném bloku hooodně silné emoce dovnitř týmu a zlomila tak definitivně nejen zápas, ale i celou sérii. Zelená kontrolka se rozsvítila a rázem se začalo dařit na všech frontách, Míša byla téměř neomylná a čím dál lepší Kosík jí zdatně sekundoval. Válec nabral rychlost a už nešel zastavit. Dokonali jsme obrat čtvrtého setu (25:18), pátý vyzněl ne jednoznačně, ale přesvědčivě pro Hlincovku (15:7). Bylo to dramatické utkání, dostali jsme lekci z koncentrace a vzhledem k průběhu celého zápasu jsme museli hubené vítězství brát všemi deseti.

Do odvety tak byly šance v podstatě vyrovnané, Hlincovka měla drobnou výhodu, k postupu potřebovala uhrát tři sety, dva klasické, třetí si mohla schovat až na „zlaťáka“. Na stranu druhou si nemohla dovolit prohrát „za tři“. Jenže díky svědomitému prvnímu setu a vedení 1:0 se rázem z malé výhody stala velká a s Veselím bylo zle. Díky bodovým polštářům Radim v koncovkách setů pravidelně zapojovat střídačku a parádní atmosféru si tak užily všechny hráčky.
Je zapotřebí ocenit i soupeře z Nového Veselí, konečných 3:0 ve druhém zápase je pro hosty trochu kruté, přijeli to s velkým elánem a bez bázně zkusit a je třeba sportovně přiznat, že jsme měli v prvním zápase namále. Za domácí si především za první zápas zaslouží pochvalu Kosík, který šel na plac za nelichotivého stavu a pomohl zvednout hru. Byl to jeho zápas a jen další důkaz v řadě, jaký význam má velká a pospolitá lavička. Volejbal totiž patří do kategorie KOLEKTIVNÍCH sportů.

Ještě malý postřeh z hlediště. Potěšil mne pohled na téměř kompletní družstvo žen, stejně tak jako hojná účast již vrcholově neaktivních spolubojovnic, převážně v doprovodech. To pro mne znamená třetí sobotní výhru.
První „předbarážové“ kolo je za námi, v půlce dubna holky v barážovém turnaji spolu se Střešovicemi a Chodovem vyzvou k měření sil extraligistky z Madety a Prostějova.