O klubu SK Hlincovka

Sportovní klub Hlincovka byl založen 16. 1. 1999 s cílem rozvoje rekreačního sportu, a to především nohejbalu. Pod zastřešením klubu postupně vznikaly oddíly nohejbalu, volejbalu a oddíl rekreačního a volnočasového sportu. 

Nohejbalisté, členové pozdějšího oddílu nohejbalu, iniciovali v roce 1998 likvidaci černé skládky v bývalém lomu kamene a vybudování antukových hřišť. V dalším roce pak i hřiště na malou kopanou. Tím byl položen základ vzniku lesního sportovního areálu klubu.  Členové oddílu nohejbalu od začátku vzniku klubu byli zapojeni do soutěže Budějovické ligy okresu České Budějovice a od roku 2014, vlivem navýšení počtu sportujících, dvěma družstvy.

  V dubnu roku 1999 vzniká oficiálně jako součást SK oddíl volejbalu se zaměřením na výkonnostní sport. Akcelerace ve vývoji oddílu pak nastává v roce 2000 po spojení trenérské dvojice Radim Trmal a Jan Havelka. Hlavní úsilí je v oddílu směřováno k výchově volejbalové mládeže – děvčat. Oddíl trénuje po dobu letního cyklu v lesním areálu Hlincová Hora (přibližně 8 km východně od Českých Budějovic) a po dobu zimního cyklu ve sportovní hale MěÚ Rudolfov, dále pak v tělocvičnách ZŠ Lišov a v Českých Budějovicích. V krátké době, od založení oddílu, se začala děvčata zabydlovat na předních místech v okresních a krajských soutěžích. Již po pěti letech trenérského úsilí (sezóna 2005 - 2006) obsadilo družstvo mladších dorostenek – kadetek v 1. lize ČVS  3. místo. A v následující volejbalové sezóně pak tuto soutěž vyhrálo a postoupilo přes kvalifikaci do extraligy. V žákovské kategorii v soutěžích řízených ČVS lze připomenout 3. místo na Mistrovství starších žákyň v roce 2010. V roce 2014 vítězství v Českém poháru a v roce 2015 v kategorii mladších žákyň jsme se stali Mistrem ČR. Žákovská družstva se pravidelně kvalifikují na Český pohár a Mistrovství ČR. Oddíl se účastní rovněž mezinárodních turnajů, kde se umisťuje na čelních místech. Například na Mezinárodních sportovních hrách v Klagenfurtu v roce 2018 v kategorii U 15 na prvním místě. V roce 2015 se stávají kategorie žákyň Sportovním střediskem ČVS. 

S věkovým dorůstáním hráček jsme začali hrát 1. ligy ČVS mladších a starších dorostenek. V dospělé kategorii naše hráčky v roce 2015 začaly hrát druhou nejvyšší soutěže v republice – 1. ligu žen. V roce 2017 byla připojena k oddílu mužská složka dospělých v podobě dvou družstev hrající krajské soutěže.

 Činorodost v areálu si vyžádala v roce 2010 vznik oddílu rekreačního a volnočasového sportu, ten rozvíjí a podporuje sportování veřejnosti. V rámci jeho plánu činnosti jsou organizovány turnaje pro členy i nečleny SK Hlincovka. V oddíle je umožněno pravidelně i nárazově rozvíjet různé sportovní aktivity.